Muhteşem Dünyaya Adım Atın ! Şimdi Üye Ol !
Muhteşem Dünyaya Adım Atın ! Şimdi Üye Ol !
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

~ Yeni devir başlıyor ! Eski ingiltere ve büyüce dünyanın kesiştiği noktalar ! ~

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Sir Henry Howard'ın odası

2 posters
YazarMesaj
Sir Henry Howard
İngiltere Lord'u
İngiltere Lord'u
Sir Henry Howard

Sir Henry Howard'ın odası Empty
MesajKonu: Sir Henry Howard'ın odası   Sir Henry Howard'ın odası EmptyCuma Mayıs 01, 2009 10:50 am

Burası benim odam büyük bir yatak odanın tam ortasında durmakta.Hemen arasındaki duvarda eski kılıçlar ve yaylar bulunmakta.Odanın sağ köşesinde ise büyük şömine bulunmakta.

--------------Rp IN----------------
Sir Henry Howard
İngiltere Lord'u
İngiltere Lord'u
Sir Henry Howard

MesajKonu: Geri: Sir Henry Howard'ın odası   Sir Henry Howard'ın odası EmptyC.tesi Mayıs 02, 2009 6:04 am

KAÇIRMA
Anlaşmalı Role Play
Kurgu:Henry Anne'nin kaçırılmasından sonra Dudley malikhanesine sızmayı başarır ve yatak odasında saçını tarayan Amy'i bayıltarak gizlice kendi odasına getirir.
Oyuncular:*Sir Henry Howard
*Amy Dudley

Henry küçükken en iyi yaptığı şeyi yapmıştı.Kimse fark etmeden bir yere girmişti.Kucağındaki sarı saçları ve üstündeki kırmızı elbisesiyle baygın olan Amy'i odanın ortasındaki görkemli yatağa yavaşça koydu.Bir yandanda Robert'ın böyle bir şeyi nasıl yapabildiğini düşünüyordu.Sadece 4 ay buralardan uzak kalmıştı.Ama uzak kaldığı süre zarfında hep savaşmış ve kazanmıştı.Amy'i yatağa koyduktan sonra asasıyla odanın sonundaki sandalyeyi getirdi.Yatağın tam karşısında oturdu.Amy'nin uyanmasını bekleyecekti.Ona zarar vermek istemiyordu.Gençlik yılarında ona aşık olmuştu.Ama şu anda tek sevdiği ve düşündüğü kişi Anne'ydi.Acaba iyi midir diye düşündü.Aklındaki plan Amy ile Anne'yi değiş tokuş yapmaktı.Robert buna asla hayır diyemezdi.Karısının kaçırıldığını öğrenince ne olucak bakalım diye düşündü.Ama en önemlisi Henry'nin 4 ay aradan sonra yurduna dönmesini öğrenince ne yapıcaktı.Yatağa dikkatlice baktı.Amy kıpırdanmaya başlamıştı.Onu ne bağlamıştı nede bir beden kilitleme büyüsü yapmıştı.Serbestti.Ona zarar vermek istememişti.Amy daha fazla kıpırdanmaya başladı.Ayılyordu.Henry görünce ne yapacaktı..Tüm İngiltere onun öldüğünü düşünürken onu gören ikinci kişi olacaktı...
Amy Dudley
Lady
Lady
Amy Dudley

MesajKonu: Geri: Sir Henry Howard'ın odası   Sir Henry Howard'ın odası EmptyC.tesi Mayıs 02, 2009 7:10 am

Amy yavaş yavaş hareket etmeye başlamıştı.Gözlerini açtığında kendisini yatakta buldu.Ne zaman geldim buraya ben ? En son saçımı tarıyordum..diye düşündü.Kafası çok karışmıştı.Yatakta doğruldu.Karşısında Henry'i gördü ve şok oldu.Onunla eskiden aralarında birsürü şey olmuştu.Birbirine aşık oolmşlardı.Çok küçüklerdi ozamanlar.Şimdi ise biri İngiltere'nin Lord'u bir taneside Lady'di..Çığlık atmak istemişti ne işi vardı onun yanında ..

-Bay Howard ne yapmaya çalışıyorsunuz ? Lütfen beni geri götürün !

Diye avazı çıktığı kadar bağırdı.Sesi odanın bir ucundan diğer ucuna yayılmıştı.Amy gerçekten sinirlenmişti..
Sir Henry Howard
İngiltere Lord'u
İngiltere Lord'u
Sir Henry Howard

MesajKonu: Geri: Sir Henry Howard'ın odası   Sir Henry Howard'ın odası EmptyC.tesi Mayıs 02, 2009 7:19 am

Henry onun avazı çıktığı kadar bağırmasına tepki göstermedi.Ama arkasındaki kapıya asasını doğrulttu ve bir şeyler mırıldandı.Kapı hafif bir sesle kilitlendi.Kendilerinin rahatsız edilmesini istemiyordu.Daha sonra Amy'e döndü.Gözleri hafif bir şekilde kıstı.
"Ne yapmaya çalıştığım çok basit.Kocanız ve benim dostum sevgilim Anne'yi kaçırmış.Bende sizi kaçırdım.Eğer Robert kabul ederse değiş tokuş yapacağız."
dedi.Hala bu olanlara anlam veremiyordu.Sadece 4 ay buralardan ayrılmıştı.Kendisine verilen görevi en iyi bir şekilde gerçekleştirmeye çalışmıştı.Sonra tekrar Amy'le konuşmaya başladı.
"Sadece 4 ay lanet olası 4 ay buradan ayrı kaldım ve tüm İngiltere benim öldüğümü sanmış.Ve buraya geliyorum Anne'nin kaçırıldığını öğreniyorum.Lady'dim bari siz söyleyin benim yerimde olsanız ne yapardınız?"
dedi.Son kelimelerde sinirlenmemeye özen gösterdi.Ama yinede içindeki öfke biraz artmış gibiydi.Ama şimdi sinirlenmemeliydi.Tek düşündüğü bu plana Amy'i ikna etmekti.
Amy Dudley
Lady
Lady
Amy Dudley

MesajKonu: Geri: Sir Henry Howard'ın odası   Sir Henry Howard'ın odası EmptyC.tesi Mayıs 02, 2009 7:30 am

Amy olanlara azı açık bakıyordu.Şaşırmıştı Robert böyle birşey yapmazdı.Yoksa yapmışmıydı ? Aklından geçirmeye çalıştığı bütün olumsuz fikr ve düşünceleri yok etmeye başladı ..

-Robert böyle bir şey yapmaz .. Yapamaz .. Şu anda nerdeler ?

Amy sinirlenmişti.Gözlerinden çıkan alev sinirinin sadece bir bölümüydü.Özellikle Anne'in olduğu bir konuda..Amy kendisini hiç bu kadar halsiz mutsuz ve hayal kırıklığına uğramamıştı..

Sadece 4 ay lanet olası 4 ay buradan ayrı kaldım ve tüm İngiltere benim öldüğümü sanmış.Ve buraya geliyorum Anne'nin kaçırıldığını öğreniyorum.Lady'dim bari siz söyleyin benim yerimde olsanız ne yapardınız?"

Kaçırmak hmm .. Akıla çok güzel geliyordu ama bunun sonunda ne olacağını tanrı bilirdi..Aslında Amy'de biraz şüphelenmişti.Robert 2 gündür eve gelmiyordu bile..

-Size katılıyorum Bay Howard .Şuande benimde ne kadar sinirli olduğumu hayal bile edemezsiniz..Böyle birşey nasıl oldu hala anlayamadım..

Amy çökmüştü adeta .. Henry'e yaklaştı

-Peki şimdi ne yapacağız ?
Sir Henry Howard
İngiltere Lord'u
İngiltere Lord'u
Sir Henry Howard

MesajKonu: Geri: Sir Henry Howard'ın odası   Sir Henry Howard'ın odası EmptyC.tesi Mayıs 02, 2009 7:42 am

-Robert böyle birşey yapmaz...Yapamaz...Şu anda neredeler?

diye sormuştu.Amy.Bunun cevabını Henry'de arıyordu.Nerede olabilirlerdi.Diye düşündü.Ama aklına hiç bir şey gelmiyordu.Amy baktı.Sinirli gibiydi.Onu ilk defa bu kadar sinirli görüyordu.

"Bilmiyorum Lady'dim.Bunu bende bilmiyorum."

demişti.Şimdi içindeki o çöküntülüğün acısı kalbine bir ağırlık hissi veriyordu.Amy'e baktı.Hala sinirliydi.Hatta gözlerinden alev saçarak bakıyordu adeta.Henry tam bir şey söylecekken o girdi araya.

-Size katılıyorum Bay Howard.Şu anda benimde ne kadar sinirli olduğumu haya bile edemezsiniz..Böyle bir şey nasıl oldu hala anlayamadım.

"Bende Lady'dim.Nasıl böyle bir şey yaptığını gerçekten merak ediyorum."

dedi.Amy'e baktı.Patlamaya hazır bir yanardağ gibiydi.Biraz daha sinirlense patlayacaktı.Ki bunu Robert'la karşılaştığında yapıcaktı.Amy ona biraz yaklaştı.

-Peki şimdi ne yapacağız?

"Benim bir planım var Lady'dim.Robert'a haber gönderip sizi benim kaçırdığımı söyleyeceğiz ve değiş tokuş yapmak isteyeceğiz.Eğer Robert bunu kabul ederse en geç yarın rahat yatağınızda olacaksınız Lady'dim"

İşte bu plan çok mantıklıydı.Kimse zarar görmeden evlerine geri döneceklerdi.Şimdi tek dileği Amy'nin bunu kabul etmesiydi..
Amy Dudley
Lady
Lady
Amy Dudley

MesajKonu: Geri: Sir Henry Howard'ın odası   Sir Henry Howard'ın odası EmptyC.tesi Mayıs 02, 2009 8:15 am

''Bilmiyorum Lady'dim.Bunu bende bilmiyorum."

Bilmiyrum..Çok klasik bir laftı.Ama oda gerçekten bilmiyordu.Henry'nin yüzündeki çaresizlik Amy'i rahatsız etmişti.Robert'ada gerçekten çok sinirliydi..

-"Bende Lady'dim.Nasıl böyle bir şey yaptığını gerçekten merak ediyorum."

Bütün suç Robert'tamıydı acaba.Yoksa ? Herneyse şimdi bunları düşünmenin sadece vakit kaybı olacağını düşünmüştü..

-"Benim bir planım var Lady'dim.Robert'a haber gönderip sizi benim kaçırdığımı söyleyeceğiz ve değiş tokuş yapmak isteyeceğiz.Eğer Robert bunu kabul ederse en geç yarın rahat yatağınızda olacaksınız Lady'dim"

Bu plan çok sinsiceydi..Ama Robert bunu hak etmişti..

-Peki Bay Howard , haberi kim gönderecek ?
Sir Henry Howard
İngiltere Lord'u
İngiltere Lord'u
Sir Henry Howard

MesajKonu: Geri: Sir Henry Howard'ın odası   Sir Henry Howard'ın odası EmptyC.tesi Mayıs 02, 2009 8:32 am

Henry bu çaresizlikten kurtulmayı başarmıştı.Şimdi planlarına odaklanmıştı.Değiş tokuşa.İşte Robert'ın hiç bir şekilde red edemeyeceği bir teklif.Belki sinisice görüle bilir fakat bunu yapmalıydı.Amy döndü.

-Peki Bay Howard,haberi kim gönderecek?

"Bilmiyorum Lady'dim ama bu iş için İmparator en iyisi olabilir."

İmparator kelimesini söylediği anda açık balkon kapısından içeriye şahini geldi.Amy'nin kafasının üstünden geçti ve Henry'nin kolunun üzerine kondu.Sevinç ve öfke karışımı bir cikleme sesi çıkardı.Şahini savaşlarda en çok yardımcı olan oydu.Düşmanın hangi yönde olduğunu göstermişti.Tuzakları haber vermişti.Amy şaşkın gözlerle ona bakıyor gibi görünüyordu.Henry'nin yüzünde ufak bir tebessüm oldu.

"Merak etmeyin Lady'dim bu işi en iyisi ile yapıcaktır.Eğer bu haberciyi uygun görürseniz."
Amy Dudley
Lady
Lady
Amy Dudley

MesajKonu: Geri: Sir Henry Howard'ın odası   Sir Henry Howard'ın odası EmptyC.tesi Mayıs 02, 2009 8:42 am

Bilmiyorum Lady'dim ama bu iş için İmparator en iyisi olabilir."

-Hiçte kötü bir fikir değil

dedi.Yüzünde hafif bir gülücük vardı.Bir anda odanın canımdan giren şahin dikkatini çekmişti.Daha onu çağırmamıştı bile sadece azından çıkan İpmarator kelimesi olmuştu.Ve Henry'nin koluna kondu..Onu sevmek için elini uzattı sonra geri çekti,zararlı olabilirdi..

-Merak etmeyin Lady'dim bu işi en iyisi ile yapıcaktır.Eğer bu haberciyi uygun görürseniz."

-Tabikide Bay Howard size güveniyorum sizin için uygunsa benim içinde uygundur
Sir Henry Howard
İngiltere Lord'u
İngiltere Lord'u
Sir Henry Howard

MesajKonu: Geri: Sir Henry Howard'ın odası   Sir Henry Howard'ın odası EmptyC.tesi Mayıs 02, 2009 8:58 am

Henry yüzündeki gülümseme daha da arttı.Asasıyla bir hareket yaptı ve havada süzülen bir mürekkep ve parşömen parçası belirdi.Sonra onüne küçük bir masayı çekti.Parşömen ve mürekkep masaya yavaşça indi.Sonra İmparator omzundan uçup bir dolabın üstüne kondu.Sonra Henry tüy kalemi mürekkebe batırdı ve parşömene bir şeyler yazmaya başladı.

"Bu mektup İngiltere Lordu Sir Henry Howard tarafından İngiltere Lordu Sir Robert Dudley'e gönderildi.

Robert Amy elimde.Hiç düşünme.Onu kaçırdım.Ama zarar vermedim.Senin Anne'yi kaçırdığını biliyorum.Bu yüzden sana bir teklifim var.Anne'ye karşılık Amy.Bir değiş tokuş.Ormanda seni bekliyor olacağım ben askersiz geliyorum.Umarım sende ordunu getirmezsin.Savaş istemiyorum Robert.Biz eski dostuz.Bunu hatırlatma isteğinde bulunuyorum.

Saygılarımla...
İngiltere Lordu Sir Henry Howard"

Yazıyı bitirdi ve tüy kalemi mürekkep şişesinin içine koydu.Sonra mektubu okuması için onu Amy'e doğru verdi.

"Lady'dim bir bakın bakalım umarım olmuştur."
Amy Dudley
Lady
Lady
Amy Dudley

MesajKonu: Geri: Sir Henry Howard'ın odası   Sir Henry Howard'ın odası EmptyC.tesi Mayıs 02, 2009 9:06 am

Amy olanlara hayretle bakıyordu.Tam birşey söyleyecekti ki Henry önce davandı ve ona yazdığı mektupu okutmaya başladı..

-Bu mektup İngiltere Lordu Sir Henry Howard tarafından İngiltere Lordu Sir Robert Dudley'e gönderildi.

Robert Amy elimde.Hiç düşünme.Onu kaçırdım.Ama zarar vermedim.Senin Anne'yi kaçırdığını biliyorum.Bu yüzden sana bir teklifim var.Anne'ye karşılık Amy.Bir değiş tokuş.Ormanda seni bekliyor olacağım ben askersiz geliyorum.Umarım sende ordunu getirmezsin.Savaş istemiyorum Robert.Biz eski dostuz.Bunu hatırlatma isteğinde bulunuyorum.

Saygılarımla...
İngiltere Lordu Sir Henry Howard"

Amy bu notu çok beğenmişti.Okuyup Henry'e geri verdi..

-Gerçekten çok güzel olmuş.Şimdi ne yapıcaz
Sir Henry Howard
İngiltere Lord'u
İngiltere Lord'u
Sir Henry Howard

MesajKonu: Geri: Sir Henry Howard'ın odası   Sir Henry Howard'ın odası EmptyC.tesi Mayıs 02, 2009 9:13 am

Amy'nin notu okuyup beğenmesi çok güzel olmuştu.Ona gülümseyerek baktı.Sonra hafif bir ıslık çaldı ve İmparator konduğu dolabın üzerinden uçup Henry'nin koluna kondu.Sonra Henry mektubu sardığı deri parçasını Şahinin bacağına güzelce koydu.Sonra onun kulağna doğru biraz yaklaştı.

"İmparator bu not çok önemli bunu Sir Robert Dudley'e ilet ve ormana gel."

Şahin bunları duyar duymaz bir ciklemeyle balkon kapısından uçup gitti.Henry Amy'e döndü.

"Lady'dim şimdi Ormana gitmemiz gerekiyor."

dedi.İşte büyük karşılaşma yaklaşmak üzereydi.Ormandaki karşılaşma..Değiş tokuş.. belkide bir düello...
Amy Dudley
Lady
Lady
Amy Dudley

MesajKonu: Geri: Sir Henry Howard'ın odası   Sir Henry Howard'ın odası EmptyC.tesi Mayıs 02, 2009 9:48 am

Amy İmparatorun camdan dışarıya çıktığını görünce derin bir soluk aldı ve yatağa bıraktı kendisini.Etrafa bakmaya başladı..Duvardaki işlemeler dikkatini çekmişti..Onlara bakarken Henry

-Lady'dim şimdi Ormana gitmemiz gerekiyor."

Biraz erkendi ormana gitmek için..Dinlenmek istiyordu uyumak ve biraz rahatlamak..

-Sizce biraz erken değilmi Bay Howard ?

Mektubun gitmesi uzun sürebilirdi..Nede olsa bir kuştu.Yanlış yola sapabilirdi..Ama bu eğitimli kuşlardanda olabilirdi.Herneyse..Amy çok sıkılmıştı biraz hava almak istiyordu..Pencerenin yanına gitti ve camı açtı..Hava biraz serindi..Ama çok rahatlatıcıydı..Derin derin nefes alıp veriyordu..

Sir Henry Howard'ın odası
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Emily Howard'ın odası
» John Howard'ın Odası
» Marianna Howard'ın odası
» Annamaria Howard'ın Odası
» Mary Howard'ın odası