Muhteşem Dünyaya Adım Atın ! Şimdi Üye Ol !
Muhteşem Dünyaya Adım Atın ! Şimdi Üye Ol !
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

~ Yeni devir başlıyor ! Eski ingiltere ve büyüce dünyanın kesiştiği noktalar ! ~

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Boudlaire. M.O.N.I.K.A

YazarMesaj
Monika Lawrence
Gryffindor I. Sınıf
Gryffindor I. Sınıf
Monika Lawrence

Boudlaire. M.O.N.I.K.A Empty
MesajKonu: Boudlaire. M.O.N.I.K.A   Boudlaire. M.O.N.I.K.A EmptySalı Nis. 28, 2009 5:54 pm

Günlerden beri dinmeyen soğuk hava bugün de hükmünü sürdürüyordu. Yapraksız ağaç dalları bir o tarafa bir bu tarafa sallanıyordu. Hogwarts'taki yeni dönem onun için fazla birşey ifade etmiyordu aslında. Birkaç yeni arkadaş ve birkaç yeni Profesör... Yaşadığı monoton hayattan bıkmıştı. Okul ve ev... Bunların dışında hiçbir yere gidemiyordu. Bazen birkaç arkadaşıyla sinemaya giderdi. Onun dışında sürekli çalışır ve arkadaşlarına mektuplar yazardı. En sevdiği arkadaşı Alexandra ile hergün mektuplaşıyorlardı. Okula ilk geldiği gün karşılaşmışlardı. Seçmen Şapka'ya ardı ardına oturup aynı binaya seçilmişlerdi. Çok heyecanlıydı o zaman. Annesinin ona öğrettiklerine göre Gryffindor'a seçilmek istiyordu. Zaten bir cadı olduğunu öğrendiğinde bile sevinçten ağlamıştı. Kendisini çok germişti. Seçmen Şapka biraz bekleyip Gryffindor Binası'nın adını söyleyince sevinçten çığlık attığı için bütün Salon'un ona bakmasına sebep olmuştu. O günden beri arkadaştılar. Lisa gerçek dostunu bulmuştu.

Yataktan kalktı. Yatakhanenin koyu kırmızı perdelerini aralayıp camdan baktı. Aralıklardan gelen soğukla güneşliği çekip yatağının altında duran terliklerini giydi. Alexandra'yı uyandırdı. Gryffindor cüppesini de giyip saçlarını yaptı. Köşede duran çantasını sol omzuna taktıktan sonra koşa koşa ilk dersi olan Sihir Tarihi'ne gitti. İçeriye girdiğinde sarşın, güzel ve genç bir Cadı vardı. Onlara keyifle gülümsüyordu. Lisa da onun gülümsemsine karşılık verip Alex'in yanına oturdu. Profesör'ün herkesin gelmesini beklediğini anladı. O arada biraz laklak yapmalarına müsaade vardı galiba.

Bütün sınıf gelince yavaşça kapıyı kapattı. Sevecen ve tatlı bir şekilde onlara bakıyordu. Lisa bu kadını nedense sevmişti. Ona sıcak geldi. Sonra kadın sesinin en çarpıcı ve en dikkat çeken tonuyla konuşmaya başladı:

"Öncelikle aramıza yeni katılanlara kendimi tanıtma--"

Kapı çalınmıştı. İçeriye mahcub bir Gryffindor öğrencisi girmişti. Kesinlikle puan kaybedeceklerdi. Şimdi bütün gücüyle onu boğabilirdi. Zaten şurada akıllı üç-beş öğrenci vardı. Puan kazanmaları onlara bağlıydı. Ama bu kendini bilmez öğrenciler yüzünden Şampiyonluk Kupası'nı ancak rüyalarında görürlerdi. Fakat o kız öğrencinin Reane olduğunu anlayan Lisa, içinden hakaret etmeyi bıraktı. Reane ile arkadaştılar. Onu suçlayamazdı. Yine geç uyanmıştı muhtemelen. Sonra Profesör ona çıkışta odasına gelmesini söyledi ve konuşmaya devam etti:

"Evet nerde kalmıştık ? Ihm , evet sizlere kısaca kendimden bahsedeceğim. 8 yıldır Hogwarts'da çalışıyorum , önceki iki yıl Eski Yazılar dersine girdim ve 6 yıldır Sihir Tarihi dersini veriyorum. Adım Ross Widmore. Siz bana Bayan Widmore veya Profesör Widmore olarak hitap edebilirsiniz. Dersime gerekli ilgi ve alakayı gösterirseniz bende size karşılığını yıl sonunda veririm. Şimdi derse başlayalım."

Bu, kısa bir önbilgiydi. Profesör'ün vermek istediği mesajı çok iyi anlamıştı. Dersi dinle ve uslu dur... Yapmaları gereken tek şey buydu. Çok da basitti. Zaten Sihir Tarihi, en sevdiği derslerden biriydi. Bu derste başarılıydı. Bu yüzden Profesör'ün gözüne girmişti. Kadın dersi anlatmaya başlarken Lisa hemen dinleme moduna geçmiş, bütün dikkatini o sarışın yüze vermişti.

"Sihir Bakanlığı Tarihçesi kitabınızın , 189. sayfasını açın. Sihir Bakanı tarafından yönetilen Sihir Bakanlığı 1600'lü yılların sonlarına doğru , yapılan büyük toplantılar sonucu açılmıştır. Uluslararası Büyücüler Konfederasyonu'nun ilan ettiği Uluslararası Büyücülük Sırrının korunmasından sorumludur. Sihir Bakanlığı günümüzde yirmi bölümden oluşmaktadır. Yirmi bölüm de kitabınızda mevcut . Ancak bazılarını sayıcak olursam ; Büyülü Taşımacılık Dairesi , Esrar Dairesi , Sihrin Uygunsuz Kullanımı Dairesi ve Deneysel Büyüler Dairesi. Bunların hepsinin aynı görevleri vardır. Ama tüm Bakanlık'ın ortak amacı , Büyücüler'i Muggle'lardan saklamaktır. "

Muggle'lardan saklanmak... Aslında gereksiz ama bir taraftan bakılınca da mantıklıydı. Sonuçta bütün dünya sihir denen şeyin olduğunu bilselerdi sihir yapan kişileri de bulmak isteyeceklerdi. Bunun için belki de hayatlarını adayanlar olurdu. Bir kez daha ne kadar şanslı olduğunu gördü.

"Sanırım biraz da Büyücü Konseyi'nden bahsetmek istiyorum. Bu konsey Barberus Bragge tarafından tahminen 1269 yıllarında kurulmuştur. Ondan sonra gelen Burdock Muldoon , bu konseye 1300'lü yıllarda başkanlık etmiştir. Büyücü Konseyi , Sihir Dünyası'nı kimin yönetmesi gerektiği konusunda oldukça çaba harcamıştır. Büyülü hayvanların bu dünyayı yönetebilmelerini engellemek için öncelike iki ayaklı canlılarla sınırlandırılan bu grup, Gulyabanilerin de başa geçebileceklerini göz önüne aldıktan sonra iki ayaklı, insan dili konuşabilen canlıların bu yetkiyi alabilmelerinde karar kılmıştır. Bunun sonucunda ise Burdock Muldoon Muggle'ların da bu topluluğa katılmalarını engellememiştir."

*Ne aptalmış şu Muldoon* diye düşündü Lisa. *Çünkü adam her şeyi düşünmüş ama Muggle'ları akıl edememiş.* Aslında Sihir'in Tarihi biraz trajikomik, biraz da saçma gelebilirdi insana. Tarih boyunca birçok olay yaşanmıştı ve hepsini bir derse sığdırıyorlardı. Oysa Sihir'in Tarihi ile ilgili birçok ders olmalıydı. Hepsini öğrenmelilerdi. Aslında ilk derste bu kadar bilgi fazlaydı. Zaten ders bitmek üzereydi. Gümüş yelkovanlı saat, sadece birkaç dakikanın kaldığını gösteriyordu. Profesör de anlamış olmalıydı ki dudaklarından şu cümleler döküldü:

"Sanırım bu günlük dersimiz bu kadar. Ödeviniz Uluslararası Büyücüler Konfederasyonu'nu araştırmak. Ödevlerinizi bir sonraki derse kadar bana baykuşla ulaştırırsanız sevinirim. Sihirli günler."

Ders bitmişti. Dersten sonra Zihinbend ve Kehanet'e de girip bütün derslerinin araştırmasını Kütüphane'de Alexandra ile yapacaktılar. Hızlı ve güzel geçen ilk dersin ardından yine gülümseyerek kapıdan çıktı ve Profesör hakkında arkadaşlarıyla konuşmaya başladı.

Boudlaire. M.O.N.I.K.A
1 sayfadaki 1 sayfası