Muhteşem Dünyaya Adım Atın ! Şimdi Üye Ol !
Muhteşem Dünyaya Adım Atın ! Şimdi Üye Ol !
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

~ Yeni devir başlıyor ! Eski ingiltere ve büyüce dünyanın kesiştiği noktalar ! ~

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Yemek Masası

3 posters
YazarMesaj
Anne Boleyn
Lady
Lady
Anne Boleyn

Yemek Masası Empty
MesajKonu: Yemek Masası   Yemek Masası EmptyCuma Mayıs 01, 2009 7:06 pm

Anne önce karşısında oturan kıza, Amy Dudley'e, sonrada etrafına bakındı. Bu ne rezaletti böyle? Dudaklarını ısırdı. Hepsi kraliçenin marifetiydi. Ne diye uğraşıyodu ki onu elin köylü kızıyla barıştırmaya? İçini çekti. Şimdi de onunla konuşması mı bekleniyordu acaba? Geçmişte olanları unutmamıştı Anne. Bu şapşal şey onun sevgilisini, biricik nişanlısını elinden almıştı. Şansına. Sakince yemek masasına oturdu. Masada Amy ile yanlızdılar. Ona bir kere bile bakmadan yemeğini atıştırmaya koyuldu. Bir ara başını kaldırıp ona baktı. Kız kendisini çekimser ama 'oh olsun!'der gibi süzüyordu. Bu Anne'in sinirini azdırdı.

'' Neye bakıyorsun sen öyle? Hayatında hiç düzgün giyinen birini görmedin mi? ''
Amy Dudley
Lady
Lady
Amy Dudley

Yemek Masası Empty
MesajKonu: Geri: Yemek Masası   Yemek Masası EmptyCuma Mayıs 01, 2009 7:12 pm

Amy karşısında Anne'in gelebiliceğini zerre kadar tahmin edemiyordu.Ama olan olmuştu masadan kalkıp gitmek sadece çocukluktu böyle birşeyde yapmayacaktı tabikide.Kendini birşey zannedercesine masaya oturdu.Amy Kraliçê'nin gelmesini bekliyordu ama gelmemişti..Anne'e bakıyordu ona söylemek istediği okadar çok şey vardıki..Hah oda sahip çıksaydı sevgilisine diye aklından geçiriyordu..Pis bir bakış fırlattı ardından Anne ona

-Neye bakıyorsun sen öyle? Hayatında hiç düzgün giyinen birini görmedin mi?

Hahah bu onu çok güldürmüştü.Daha ne kadar saçmalayabilirdiki ? Hayatında hiç bu duruma düşmemişti Amy.Anne ona nefretle bakıyordu.Çok mu önemliydi tabikide Hayır ! Kendisinin sadece kompleksiydi bu..

-Sanane ! Nereye bakacağıma sen mi karar vereceksin kızım !

Bu sözlerden sonra Anne iyice sinirlenmişe benziyordu ki elindeki çatalı hızlı ve sert bir şekilde tabağa bırakmıştı..
Anne Boleyn
Lady
Lady
Anne Boleyn

Yemek Masası Empty
MesajKonu: Geri: Yemek Masası   Yemek Masası EmptyCuma Mayıs 01, 2009 7:25 pm

-Sanane ! Nereye bakacağıma sen mi karar vereceksin kızım !

Anne kendini kaybetmemek için iradesiyle mücadele veriyordu. İki seçeneği vardı. Ya buradan hemen kalkıp giderim yada şu tabağı onun keçe gibi saçlarına fırlatırım! Saçmaladığını farketti. Kendini toparladı hemen. Aklına Robert geldi birden. Amy bu yüzden pis pis sırıtıyordu. İstediğini elde etmişti çünkü. Yada öyle sanıyordu. Anne Amy'nin kocasının maceraları hakkında hiç bir şey bilmediğini biliyordu, bu onu gülümsetti. Kraliçeyi hep kendine örnek alırdı, şimdi de onun gibi davranıcaktı işte. Alçakgönüllü olucak. Alttan alıp kızın yemeğini bitirmesini ve defolup gitmesini bekleyecekti. Ona vereceği cevaba sinirleneceğini bilyordu Amy'nin. Adeta bile bile yaptı.

'' Aa sevgili Amy '' -ve lanet olası Amy- diye geçirdi içinden. Ona bakmıyordu bile.

'' Bana kızım diye hitap etmen biraz komik kaçmadı mı sence de? Yada kaba? Ama neyse boşver. Sende bir yerde haklı sayılırsın. Aramızda 6 yaş var. Neredeyse annem olucak yaştasın. Seve seve bana kızım diyebilirsin, gerçekten. ''

O kusursuz gülümsemesini yüzüne yerleştirdi. Bütün saray eşrafı az önce yaptığı espriye katıla katıla gülüyordu. İnsanlar Amy Dudley'i değil, onu seviyorlardı. O Anne Boleyn'di. Ve ona çatan yanlış kişiye çatmış demekti.

'' Ve bu arada, az önce düşünemedim, bana kızım deyişin anne olamama durumundan da kaynaklanıyor olabilir. Bunu anlayışla karşılarım. Ne de olsa çocuk sahibi olmak hiç de zor değil. Sen neden yapamadıysan. ''
Amy Dudley
Lady
Lady
Amy Dudley

Yemek Masası Empty
MesajKonu: Geri: Yemek Masası   Yemek Masası EmptyCuma Mayıs 01, 2009 7:39 pm

Amy gülmeye başladı.Kimsenin karşısında ezilmeye niyeti yoktu.Bu laflar sadece sinek vızıldaması gibi gelmişti ona..

Bana kızım diye hitap etmen biraz komik kaçmadı mı sence de? Yada kaba? Ama neyse boşver. Sende bir yerde haklı sayılırsın. Aramızda 6 yaş var. Neredeyse annem olucak yaştasın. Seve seve bana kızım diyebilirsin, gerçekten. ''

Bu sözler sadece birinci sınıf bir çocuğun söyleyebileceği en son sözdü.Amy gülmeye başladı..Saraydaki herkes ona gülüyordu ama umursamıyordu onun kadar seviyesiz olmak istemiyordu çünkü.Kimseye kızmadı veya sinirlenmedi sadece içine sakladı ne utanmıştı nede kırılmıştı aksine bunlara daha da çok gülmeye ve konuşmaya başladı..

-Ahh canım benim ne kadar zavallı olduğunu tanrı bilir.Emin ol senin gibi bir çocuğum olsa onu değil evlatlıktan reddetmek öldürüdüm..Senin gibi seviyesiz insanlara karşı yenilgiye asla düşmem ben bu esprilerinde komik değil sanma komiksin ha ha ha. Sana kızım lafını söylerken içimdeki sevgiyi ve ya annelik duygusunu değil nefretimi döktüm ortaya ama yanlış anlamışsın çok istersen diyebilirm ama kızım olmak için fazla küstah ve kabasın..

Bu laftan sonra saraydaki herkes susmuştu.Bir iki dakika ölüm sessizliği gibi sarayda kimse konuşmadı ama tabi Anne durmadığı için bu sessizliği bozdu ve o cırtlak sesiyle konuşmaya devam etti

-Ve bu arada, az önce düşünemedim, bana kızım deyişin anne olamama durumundan da kaynaklanıyor olabilir. Bunu anlayışla karşılarım. Ne de olsa çocuk sahibi olmak hiç de zor değil. Sen neden yapamadıysan. ''

Ben senin gibi olmadığım için olabilirmi acaba ? diyecekti ama bu konuşmanın sonu kötü olur diye düşündü..Ona laf sokmak için içi içini yiyordu kendisini ne sanıyordu bu iyiki Boleyn ailesine ait bir kızdı.Bu durumdan zevk alıp hava atan insanlardan nefret ederdi Amy..

-Ha ha ha.Sen komiksin gerçekten sarayın şaklabanı falanmısın yoksa ? Benim çocuk sahibi olmamın veya olmamamın konusuda seni hiç mi hiç ilgilendirmiyor küçük hanım..!!İstersem olabilirm şu anda öyle bir niyetimde yok..

Derin bir nefes aldı ve az önce ona gülen saray halkına döndü bakışlarını kısarak onlara baktı ve tekrar önüne döndü..
Anne Boleyn
Lady
Lady
Anne Boleyn

Yemek Masası Empty
MesajKonu: Geri: Yemek Masası   Yemek Masası EmptyCuma Mayıs 01, 2009 7:59 pm

-Ahh canım benim ne kadar zavallı olduğunu tanrı bilir.Emin ol senin gibi bir çocuğum olsa onu değil evlatlıktan reddetmek öldürüdüm..Senin gibi seviyesiz insanlara karşı yenilgiye asla düşmem ben bu esprilerinde komik değil sanma komiksin ha ha ha. Sana kızım lafını söylerken içimdeki sevgiyi ve ya annelik duygusunu değil nefretimi döktüm ortaya ama yanlış anlamışsın çok istersen diyebilirm ama kızım olmak için fazla küstah ve kabasın..

Anne sonuna kadar dinledi. Son sözlerini söylerken arkasına döndü ve kibar bir biçimde bu küstah kadının taklidini yapmaya başladı. Amy car car car konuşuyordu, herkesin birden güldüğünü görünce susuverdi. Amy'nin yanakları kıpkırmızı olmuştu, tüm saraya rezil edilmişti Anne tarafından ama hala konuşuyor, rezilliğine devam ediyordu.Anne ona cevap bile vermemişti kendi kendine konuşuyordu zavallı.

-Ha ha ha.Sen komiksin gerçekten sarayın şaklabanı falanmısın yoksa ? Benim çocuk sahibi olmamın veya olmamamın konusuda seni hiç mi hiç ilgilendirmiyor küçük hanım..!!İstersem olabilirm şu anda öyle bir niyetimde yok..

'' Şaklaban ? Evet olabilir, eğer insanları senin rezilliklerinle güldüreceksem şaklaban olmaya razıyım. Ayrıca sarayın ortasında sana kadın anatomisini anlatmayacağım, iktidarsızsan iktidarsızsındır. ''

Artık hiçkimse kendini tutamıyordu, Anne Boleyn Amy Dudley'İ resmen herkezin gözü önünde çocuk sahibi olamamakla aşağılamıştı. Kahkahalar sarayın her tarafında yankılanıyordu. Anne Boleyn 1-Amy Dudley 0.
Amy Dudley
Lady
Lady
Amy Dudley

Yemek Masası Empty
MesajKonu: Geri: Yemek Masası   Yemek Masası EmptyCuma Mayıs 01, 2009 8:05 pm

'' Şaklaban ? Evet olabilir, eğer insanları senin rezilliklerinle güldüreceksem şaklaban olmaya razıyım. Ayrıca sarayın ortasında sana kadın anatomisini anlatmayacağım, iktidarsızsan iktidarsızsındır. ''

-Sana laf yetiştirmeyeceğim canım nasıl istersen öyle yap benim umrumda değilsin ..Senden daha çok şey bildiğimide sakın unutma..Kendini birşey sanan insanlardan nefret etmişimdir sendende nefret ettiğimi söylememe gerek yok sanırım..Rezillik olarakta kendi yaptığın aptalca şeyleri unutma sakın Anne !

Dedi.Gayet sakindi.Çok sıkılmıştı bu konulardan ama abartan oydu..Kendini birşey sanan küçük şapşal bir çocuktu sadece..Ayrıca eğer insanlar tarafından rezil olmak umrunda bile değildi..
Anne Boleyn
Lady
Lady
Anne Boleyn

Yemek Masası Empty
MesajKonu: Geri: Yemek Masası   Yemek Masası EmptyCuma Mayıs 01, 2009 8:21 pm

-Sana laf yetiştirmeyeceğim canım nasıl istersen öyle yap benim umrumda değilsin ..Senden daha çok şey bildiğimide sakın unutma..Kendini birşey sanan insanlardan nefret etmişimdir sendende nefret ettiğimi söylememe gerek yok sanırım..Rezillik olarakta kendi yaptığın aptalca şeyleri unutma sakın Anne !

Anne artık bu kadına laf yetiştirmekten bile yoruluyordu. Ona döndü ve tekrar konuştu. Sesindeki aşağılayıcı ton kilometrelerce uzaktan bile farkedilebilirdi.

'' Bak Amy, benim yaptığım tek aptalca şey, henüz 11 yaşında küçük bir kızken dünyanın en yakışıklı erkeğiyle nişanlanmaktı. Ve onu delicesine sevmek, bu ne demek bilirmisin bilemem. Ama o ne yaptı? Gidip başkasıyla evlendi. Ne hoş. Hele bu kadın bir köylü kızıysa. Çetin ceviz çıktın. Onu bu kadar yıl idare edebildiğine şaşıyorum. ''

İnsanlar artık gülmüyorlar, Amy'e aşağılayıcı bakışlar atıyorlardı. Onun Anne Boleyn'e zamanında yaptıkları hiç de az sayılmazdı.
Amy Dudley
Lady
Lady
Amy Dudley

Yemek Masası Empty
MesajKonu: Geri: Yemek Masası   Yemek Masası EmptyCuma Mayıs 01, 2009 8:28 pm

Bak Amy, benim yaptığım tek aptalca şey, henüz 11 yaşında küçük bir kızken dünyanın en yakışıklı erkeğiyle nişanlanmaktı. Ve onu delicesine sevmek, bu ne demek bilirmisin bilemem. Ama o ne yaptı? Gidip başkasıyla evlendi. Ne hoş. Hele bu kadın bir köylü kızıysa. Çetin ceviz çıktın. Onu bu kadar yıl idare edebildiğine şaşıyorum

Amy gayet sakin olmaya çalıştı.Sonuçta bu Anne'in hatasıydı onu elinde tutmayı beceremediği için olmuştu bunlar..

-Sen benim onu sevmediğimi falanmı düşünüyorsun ? Bu söylediğin en saçma ve aptalca şey..Onu herşey uğruna herşeyden çok seviyorum bunu herkes duysun ONU ÇOK SEVİYORUM !diye haykırdı ayağa kalkarak. Benim köylü olmamla ilgili istediğin kadar dalga geçebilirsin köylü olanlarda insan gördüğün üzere..Tabi sen hiç köyde yaşamadığın için bilmezsin ekmek elden su gölden olmuyor herşey Anne hanım..

dedi.Yüzündeki nefret yerine tatlı bir ifade almıştı.Senelerdir Anne ile kavga etmekten bıkmıştı artık..
Anne Boleyn
Lady
Lady
Anne Boleyn

Yemek Masası Empty
MesajKonu: Geri: Yemek Masası   Yemek Masası EmptyCuma Mayıs 01, 2009 9:18 pm

-Sen benim onu sevmediğimi falanmı düşünüyorsun ? Bu söylediğin en saçma ve aptalca şey..Onu herşey uğruna herşeyden çok seviyorum bunu herkes duysun ONU ÇOK SEVİYORUM ! Benim köylü olmamla ilgili istediğin kadar dalga geçebilirsin köylü olanlarda insan gördüğün üzere..Tabi sen hiç köyde yaşamadığın için bilmezsin ekmek elden su gölden olmuyor herşey Anne hanım.

Saray çalgıcıları birden çalmaya başlamıştı. Orkestra birden uzun süren ölüm sessizliğini bozmuş ve neşeli bir şarkı çalmaya başlamıştı. Sonra da söz eklediler. '' Yalancı yalancı, sana kimse inanmaz, yalancı yalancı kocanı kimse çalmaz. '' Anne birden onları susturdu. Hepsi itaat etmişlerdi.

'' Sevgili dostlarım, bu kadar yeter sanırım. Kişisel olarak bayan Amy'den nefret ediyor olabilirim, çoğunuz da olabilirsiniz ama şu dünyada saygı duymamız gereken tek şey kaldıysa o da sevgidir. Eğer seviyorsa, bırakın ne yaparsa yapsın. Kimsenin ona bulaşmasını istemiyorum ''

Herkes hayran hayran Anne'e bakıyordu. Amy bile şaşırmıştı.
Amy Dudley
Lady
Lady
Amy Dudley

Yemek Masası Empty
MesajKonu: Geri: Yemek Masası   Yemek Masası EmptyCuma Mayıs 01, 2009 9:50 pm

Amy bu olaya şaşırmıştı.Neden bi anda böyle davranmıştı ki ?Aklına kötü fikirler getiremiyordu..Bu sefer gerçekten getiremiyordu.

' 'Sevgili dostlarım, bu kadar yeter sanırım. Kişisel olarak bayan Amy'den nefret ediyor olabilirim, çoğunuz da olabilirsiniz ama şu dünyada saygı duymamız gereken tek şey kaldıysa o da sevgidir. Eğer seviyorsa, bırakın ne yaparsa yapsın. Kimsenin ona bulaşmasını istemiyorum

Bu söze gerçekten şaşırmıştı.Aradaki konuşma tarzını bozmadan devam etti..

-Bu hareketin gerçekten beni şaşırtmadı değil.Ama teşekkür ederim bu nezaketin için umarım aramızdaki bu soğuk kanlılıkta kısa sürede biter belki bitmez ama sagol

dedi masum bir şekilde..
Anne Boleyn
Lady
Lady
Anne Boleyn

Yemek Masası Empty
MesajKonu: Geri: Yemek Masası   Yemek Masası EmptyCuma Mayıs 01, 2009 9:57 pm

Anne hiç istifini bozmadan Amy'e baktı. Hayatında kıskandığı tek kadına. Ama bunu ona asla belli etmeyecekti. Ölse bile. O sırada Amy'nin konuştuğunu duydu.

-Bu hareketin gerçekten beni şaşırtmadı değil.Ama teşekkür ederim bu nezaketin için umarım aramızdaki bu soğuk kanlılıkta kısa sürede biter belki bitmez ama sagol.

Ona döndü ve soğukkanlılıkla cevap verdi. Şimdi adeta bir heykel gibiydi, taştan, mermerden. Soğuk, duygusuz. Onlar insanda duygu bile bırakmamışlardı. Anne ona yapılanları hiç bir zaman unutmamıştı, ve unutamazdı da.

'' Aramızdaki soğukkanlılık hiç bitmez. Nedenini sen benden iyi biliyorsun. Bizim kaderimiz böyle yazılmış. Ne senin, ne de benim gücüm yeter olanları değiştirmeye. Yapıcağını yapmışsın, bende öyle. ''
Amy Dudley
Lady
Lady
Amy Dudley

Yemek Masası Empty
MesajKonu: Geri: Yemek Masası   Yemek Masası EmptyCuma Mayıs 01, 2009 10:07 pm

'' Aramızdaki soğukkanlılık hiç bitmez. Nedenini sen benden iyi biliyorsun. Bizim kaderimiz böyle yazılmış. Ne senin, ne de benim gücüm yeter olanları değiştirmeye. Yapıcağını yapmışsın, bende öyle. ''

Bizim aramızdaki bu soğukkanlılığın bitmesi sadece bizim elimizdeydi..Ama bunu Anne hiç istemiyor gibi gözüküyordu..

-Aramızdaki bu uçurumu sadece biz düzeltebilirz..Kaderimizin böyle yazılması bizim arkadaş olabilmemizi değiştirmez bence istesek olabilirz.Gerçi istesen..Herkes hata yapabiliyor hayatta bizde yaptık ve gerçekten çok kırıldık birbirimize..Gerçi sen bilirsin..

dedi.Yüzündeki ifade çok garipti şaşırmışmıydı belki ..Ama gerçekten olaylar gittikçe karışıyordu...
Anne Boleyn
Lady
Lady
Anne Boleyn

Yemek Masası Empty
MesajKonu: Geri: Yemek Masası   Yemek Masası EmptyCuma Mayıs 01, 2009 10:18 pm

-Aramızdaki bu uçurumu sadece biz düzeltebilirz..Kaderimizin böyle yazılması bizim arkadaş olabilmemizi değiştirmez bence istesek olabilirz.Gerçi istesen..Herkes hata yapabiliyor hayatta bizde yaptık ve gerçekten çok kırıldık birbirimize..Gerçi sen bilirsin..

Gerçekten bu kız çıldırmış mıydı? Ne sanıyordu, sıkı dostlar olabileceklerini, birlikte dedikodu yapıp alışverişe gidebileceklerini, birbirlerine ölesiye güveneceklerini falan mı? Anne o hatayı asla yapmazdı. Yıllar önce nişanlısını çalarak bunu da göstermişti zaten. Anne kimselere kolay kolay güvenemezdi zaten.

'' Bende isterdim, '' dedi soğuk soğuk. '' Sen benim nişanlımı çalmadan önce olabilirdik de. Tamam neyse, herneyse. Yıllar önce oldu bitti. O konu kapandı. Size iyi geceler Lady Dudley.''

Anne bitmediğini biliyordu. Hiç bitmeyecekti de. O konu hiç kapanmıyıcaktı. Ona Amy dememişti-Lady Dudley-demişti. Lady Dudley sözcüklerini kendi ağzından duymak istemişti. Kendisi Lady Dudley olucaktı. Belki de Robert onu sevicekti. Çok sevicekti. Buna engel olan Amy'e çok kötü baktı.Oradan hızlı adımlarla uzaklaştı, bütün gece uyuyamayacağını adı gibi biliyordu.

En son Anne Boleyn tarafından Cuma Mayıs 01, 2009 10:29 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
Amy Dudley
Lady
Lady
Amy Dudley

Yemek Masası Empty
MesajKonu: Geri: Yemek Masası   Yemek Masası EmptyCuma Mayıs 01, 2009 10:27 pm

'' Bende isterdim, '' '' Sen benim nişanlımı çalmadan önce olabilirdik de. Tamam neyse, herneyse. Yıllar önce oldu bitti. O konu kapandı. Size iyi geceler Lady Dudley.

Amy saçma bir konuşma yaptığını anlamıştı.Hiçbirzaman arkadaş olmasa bile aralarındaki bu duvar kırılmayacaktı..

-Bende böyle düşünmüştüm..Sadece biran boş bulundum..Sizede iyi geceler Bayan Boleyn.

Oda böyle hitap edebilirdi..Amy ayağa kalktı ve odasına gitmek için yol aldı..
Mary Dudley
Lady
Lady
Mary Dudley

Yemek Masası Empty
MesajKonu: Geri: Yemek Masası   Yemek Masası EmptyC.tesi Mayıs 02, 2009 9:45 am

Büyük Salona doğru yavaş ve sık adımlarla ilerliyordu.Yemek odasına girince Anne'yi masada otururken ve Amy'ide ayakta kapıya doğru yürürken gördü.İkisininde suratları asıktı.Mary birşey olduğunu anlamıştı.*Kavga falan mı ettiler acaba?* diye geçirdi aklından.

Masadaki boş sandalyelerden birine oturdu ve hemen söze girdi."Merhaba hanımlar."dedi ince ve tiz bir sesle.Hiç kimseden ses çıkmadı."Kötü birşey mi oldu?Amy?Anne?" diyerek söylendi.Kafasını Anne'ye çevirdi o esnada Amy gitmişti. "Hadi ama neler oluyor söyle lütfen." dedi.
Anne Boleyn
Lady
Lady
Anne Boleyn

Yemek Masası Empty
MesajKonu: Geri: Yemek Masası   Yemek Masası EmptyC.tesi Mayıs 02, 2009 9:52 am

."Kötü birşey mi oldu?Amy?Anne?".

"Hadi ama neler oluyor söyle lütfen."

Anne başını kaldırıp karşısındakine baktı. Başkası olsa sessizliğini bozmazdı ama bu en yakın dostu Mary Dudley'di. Bu kıza çok güveniyordu. Küçüklüklerinde birlikte yetişmişlerdi, sarayda birbirlerine dost olmuşlardı. Kahkahalarla gülmeye başladı.

'' Ah sevgili Mary Hoşgeldin. Kavga mı? Ne kavgası. Hiç birşey yok. Her zamanki şeyler. Kraliçe bu Amy Dudley denen sümüklü kızı yanıma oturttu. ''

Mary'nin yutkunduğunu duydu. Herhalde olan biteni kavramıştı. Tabiki kavrayacaktı. Bunu herkes biliyordu, ki Mary detaylarına kadar biliyordu, Anne onla herşeyini paylaşırdı.

'' Bu aptal nişanlı hırsızı, bana laf edebileceğini sandı, bende laflarını ağzına tıktım. O kadar.''

Neşeli neşeli sırıttı. '' Hem de bütün saray halkının önünde. Herkesin. ''
Mary Dudley
Lady
Lady
Mary Dudley

Yemek Masası Empty
MesajKonu: Geri: Yemek Masası   Yemek Masası EmptyC.tesi Mayıs 02, 2009 9:57 am

'' Ah sevgili Mary Hoşgeldin. Kavga mı? Ne kavgası. Hiç birşey yok. Her zamanki şeyler. Kraliçe bu Amy Dudley denen sümüklü kızı yanıma oturttu. ''
Mary yutkundu.lan biteni kavramıştı artık.Artık herkes öğrenmişti.Anne Mary'den hiçbirşeyini gizlemez ve saklamazdı.Hatta en iyi olan biteni o biliyordu.
'' Bu aptal nişanlı hırsızı, bana laf edebileceğini sandı, bende laflarını ağzına tıktım. O kadar.''
Mary kıkırdadı.Yüzünde kocaman bir gülümseme olmuştu. "Hadi ama bu kadar ufak tefek şeylere takma.Herkes yaptığını bulur." dedi içtenlikle ve gülümsemeyle.

Anne neşeli neşeli sırıtırken söze girdi.'' Hem de bütün saray halkının önünde. Herkesin. ''Mary'nin takınacak yüz ifadesi kalmamıştı artık.Kafasını çevirip odaya bir göz attı.Sonra tekrar Anne'ye dönüp göz kırptı.
Anne Boleyn
Lady
Lady
Anne Boleyn

Yemek Masası Empty
MesajKonu: Geri: Yemek Masası   Yemek Masası EmptyC.tesi Mayıs 02, 2009 10:06 am

"Hadi ama bu kadar ufak tefek şeylere takma.Herkes yaptığını bulur."

Anne neşeli neşeli sırıttı. Ona bir sır vericekti, yavaşça eğildi, sesini alçalttı ve etrafına dikkatle baktıktan sonra konuştu. Yüzünde son derece aşağılayıcı bir ifade vardı. Bu ifadeyi takınırken kimi düşündüğünü anlamak zor olmasa gerek.

'' Buluyor zaten. '' Tekrar dikkatlice etrafına bakındı. '' Biliyorsun, kocası onun dışında herkesle ilgileniyor. Yanlızca ilgilenmek olsa neyse.. ''

Göz kırptı. Mary tabiki neden bahsettiğini anlamıştı. Ama esas olayı söyleyecekti şimdi. Kimsenin bilmediğini, Mary şaşkınlıktan düşüp bayılabilirdi bile.

'' Mary, ben Robert Dudley ile karşılaştım. Hatta kim olduğumu bilmeden beni kaçırmaya kalktı. İnanabiliyormusun? ''

Sesindeki cazibeli ton ve gözlerindeki heyecanlı parıltı kimsenin gözünden kaçmazdı. Mary'e herşeyi anlatmaya kararlıydı, en küçük ayrıntısına kadar. Ama önce biraz merak etsin istiyordu. Bu ikisinin arasında bir oyun haline gelmişti. Birinden biri önemli birşey anlatacağı zaman lafı uzatır, karşısındakinin merak etmesini sağlardı. Anne gülümsedi.
Mary Dudley
Lady
Lady
Mary Dudley

Yemek Masası Empty
MesajKonu: Geri: Yemek Masası   Yemek Masası EmptyC.tesi Mayıs 02, 2009 10:15 am

'' Buluyor zaten. '' Anne etrafına '' Biliyorsun, kocası onun dışında herkesle ilgileniyor. Yanlızca ilgilenmek olsa neyse.. ''
Mary neyden bahsettiğini anlamıştı ama Anne konuşmasını devam ettiriyordu.'' Mary, ben Robert Dudley ile karşılaştım. Hatta kim olduğumu bilmeden beni kaçırmaya kalktı. İnanabiliyormusun? ''Mary şaşkın bir ifadeyle "Neee."diyebildi.Gözleri faltaşı gibi açılmıştı."Abim bunu nasıl yapabilir,inanamıyorum:|"Mary'nin nefesi kesilir gibi oldu önüne dönüp düşünüyordu.*Biliyordum işte hala Anne'yi seviyor.*Küçük bir sırıtışın ardından Anne'ye döndü ve"ee anlatacak çok şeyin var senin,dinliyorum.." dedi ve gözleri Anne'ye çevrildi.
Anne Boleyn
Lady
Lady
Anne Boleyn

Yemek Masası Empty
MesajKonu: Geri: Yemek Masası   Yemek Masası EmptyC.tesi Mayıs 02, 2009 10:23 am

."Abim bunu nasıl yapabilir,inanamıyorum:|"

Anne ona baktı ve güldü. '' Abininin ilginç alışkanlıkları olduğu anlaşılıyor. ''

"ee anlatacak çok şeyin var senin,dinliyorum.."

Sessizce tekrar etrafına bakındı. Mary'nin ne kadar şaşırdığını da rahatça görebiliyordu. Gözleri faltaşı gibi açılmıştı resmen. Ona döndü.

'' Mary, gece gölde yüzmeye girmiştim. Yüzmeyi ne kadar çok sevdiğimi bilirsin. ''
Kıyafetleri ile ilgili olan bölümü atlamak yada atlamamakla ilgili düşündü ve ondan hiç birşey saklamayacağına karar verdi. Hiç saklamamıştı ki.

'' Kıyafetlerim kıyıda kalmıştı.. ve biri geldi. Önce korkmuştum, çok korkmuştum. Ama sonra geleni tanıdım. Onun Robert olduğunu ilk bakışta anladım. '' Tabi ki anlamıştı. '' Ama o beni tanıyamadı. Onun son gördüğünden beri bayağı değiştim sanırım. ''

Gülmeye başladı. Aklına Robert'ın onu en son nerede gördüğü geldi. Küçücük bir kızdı o zamanlar, bu kadar güzelleşebilceğini kim bilebilirdi ki?
Mary Dudley
Lady
Lady
Mary Dudley

Yemek Masası Empty
MesajKonu: Geri: Yemek Masası   Yemek Masası EmptyC.tesi Mayıs 02, 2009 10:30 am

'' Abininin ilginç alışkanlıkları olduğu anlaşılıyor. ''Mary kıkırdadı.
Anne devam etti. '' Mary, gece gölde yüzmeye girmiştim. Yüzmeyi ne kadar çok sevdiğimi bilirsin. '' Mary'nin yüzünde garip bir ifade oluştu. "Evet biliyorum,eğlenceli oluyor." dedi ve çarpık bir ifadeyle sırıttı.
'' Kıyafetlerim kıyıda kalmıştı.. ve biri geldi. Önce korkmuştum, çok korkmuştum. Ama sonra geleni tanıdım. Onun Robert olduğunu ilk bakışta anladım. ''*Tabiki anlamıştı.* diye düşündü Mary.
'' Ama o beni tanıyamadı. Onun son gördüğünden beri bayağı değiştim sanırım. ''
"Evet abim sanırım senden sonra biraz değişti." dedi.Yüzünce buruk bir ifade oluşmuştu.Mary Anne'ye yaklaştı ve "Sanırım gerisini bahçede anlatabilirsin." dedi ve sırıttı.Anne ise evet anlamında başını salladı.İkisi birden aynı anda masadan kalktı ve kapıdan çıktı.

Yemek Masası
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Büyük Yemek Salonu